Заедно в кризата

11-17 май

11 МАЙ, ПОНЕДЕЛНИК

14 ч. Държавна опера – Русе
Лео Нучи в България
www.ruseopera.com
facebook.com/stateoperarousse/

17 ч. Държавeн музикален и балетен център – Балет Арабеск
Представяне на участниците в Х Конкурс за съвременна хореография върху българска музика за наградата на името на Маргарита Арнаудова
 ДЕЯН ГЕОРГИЕВ
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

Изкуство в тишина: Добринка Табакова – щатният композитор в оркестъра на BBC https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

12 МАЙ, ВТОРНИК

15.00 ч. Музикално – драматичен театър „К. Кисимов“ Велико Търново
„Графиня Марица“ – оперета от И. Калман.
диригент Ат. Варадинов,
режисьор П. Бонев
https://www.facebook.com/teatarvtarnovo

17 ч.  Софийска филхармония

Без маски
онлайн разговор с проф. Пламен Джуров
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

18 ч. Симфоничен оркестър – Пазарджик

Концерт-закриване на 45-ия фестивал „Зимни музикални вечери“
Диригент: Юрий Медяник (Русия)
Солист: Франсис Фанг (Китай) – пиано
В програмата: П. И. Чайковски и Л. ван Бетовен

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014658996933

20.00 ч.Плевенска филхармония

“Годишните времена”
А. Вивалди
А. Пиацола
Солист: Веско Ешкенази – цигулка
https://www.facebook.com/PlevenPhil

13 МАЙ, СРЯДА

11 ч. Държавна опера – Пловдив

Приказките на Госпожа Опера: „Спящата красавица“ от Чайковски
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

14.30 ч. Държавна опера – Стара Загора

Гала концерт 150 ГОДИНИ СЛЕД РОСИНИ
Диригент Ивайло Кринчев
Солисти: Мила Михова – сопран, Емилия Иванова – сопран, Петя Петрова –мецосопран, Ивайло Михайлов – тенор, Валери Турманов – баритон, Ивайло Джуров – бас

17 ч. Държавeн музикален и балетен център – Балет Арабеск
Хореография : Мириам Енгел
Музика : Aurora, Сергей Рахманинов, Пьотр И. Чайковски
Участвуват: Мириам Енгел, Даниела Иванова, Елизабет Якимова, Леандър Янес
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

19 ч. Симфоничен оркестър на Българското национално радио 

К. Дебюси – „Прелюд към следобеда на един фавн“ 
К. Сен-Санс – Концерт № 2 за пиано и оркестър
М. Равел – „Павана за една покойна инфанта“ 
К. Дебюси – симфонична сюита „Морето“ 
Солист Надежда Цанова
Диригент Том Уудс
https://www.facebook.com/SymphonyOchestraBNR/

20 ч. Кантус Фирмус

МУЗИКА ЗА ВСИЧКИ
Концерт на Светлин Русев (цигулка) и
Оркестър на Класик ФМ радио с диригент Константин Илиевски
Л. Бърнстейн: Серенада за соло цигулка,струнни, арфа и ударни по „Симпозиум” на Платон
С участието на Анжела Маджарова (арфа)
Анри Виотан: Вариации за цигулка „Yankee Doodle“
Г. Зл. Черкин: „Севдана”

https://www.facebook.com/Cantusfirmus.Bulgaria/

14 МАЙ, ЧЕТВЪРТЪК

14 ч. Държавна опера – Русе
Кармина Бурана – избрани моменти
www.ruseopera.com
facebook.com/stateoperarousse/

 16:15 Симфониета Видин
П. Маскани – Интермецо от  Кавалерия Рустикана
В.А. Моцарт   – Концерт за две  пиана К 365
Диригент: Петър Димитров
Солисти: Маргарита Илиева
                 Надежда Цанова

www.vidinvest.com 

19 ч. Софийска  филхармония
Реквием – В. А. Моцарт
солисти:
Беса Лугичи –
 сопран
Виолета Радомирска – мецосопран
Михаил Михайлов –
 тенор
Ивайло Джуров – бас

диригент: Найден Тодоров
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

19ч.  Държавна опера – Варна
“Севилският бръснар” опера от Росини,
диригент -Иван Кожухаров, режисьор -Антонио Петрис, участват Свилен Николов, Илина Михайлова, Георги Султанов, Деян Вачков и др. Оркестър и хор на Държавна опера Варна.
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

15 МАЙ, ПЕТЪК

20:30 ч. Държавна опера – Бургас
Галаконцерт на лауреатите на XVIII Международен майсторски клас от Нов български университет и стипендиантите на фонд „Райна Кабаиванска“ за 2018 година
диригент: Найден Тодоров

https://www.facebook.com/OperaBurgas

16 МАЙ, СЪБОТА

11 ч.  Държавен музикален и балетен център
Музикален театър
Ех, майко, майчице, щастлив/а съм… и по време на карантина!“
Среща с една от младите звезди на театъра – Денко Проданов
https://www.facebook.com/national.music.theatre/
https://musictheatre.bg/

13 ч. Държавна опера – Пловдив
„Катерина Измайлова“ от Д. Шостакович, диригент: Диан Чобанов, режисьор: Вера Немирова

https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

 14 ч. Биг бенд на БНР
From Another Dimension
Солист Конрад Хъруиг
Диригент Антони Дончев

https://www.facebook.com/BIgBandBNR/

18 ч. Симфониета Враца

„Младият мюзикъл“
С участието на: Весела Делчева, Дайана Иванова, Илона Иванова, Нелиан Николова, Петя Ковачева, Виктор Ибришимов, Денко Проданов
Диригенти: Момчил Томов, Цанислав Петков

https://www.facebook.com/VratsaSymphony/

17 МАЙ, НЕДЕЛЯ

11:30 ч. Оркестър за народна музика на БНР
Ритъмът на Балканите 
Солисти: Ана Мария Стоян и Мариан Мексикану (Румъния) и Гоце Димовски (Македония)
Диригент Димитър Христов
https://www.facebook.com/BNR.FolkOrchestra/

16 ч Държавна опера – Варна
 “ Един американски уикенд” от А. Йосифов
диригент Ганчо Ганчев
режисьор Николай Априлов, с участието на ВДЮИО -Варна
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ


19 ч. Софийска  филхармония
Фантастична симфония – Х. Берлиоз
диригент: Кристиан Мандеал
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

 20.30 ч. Държавна опера – Бургас

„Лебедово езеро“
Балет по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев, Василий Гелцер и Модест Чайковски

С участието на солистите и ансамбъла на балета на Държавна опера – Бургас и със специалното участие на възпитаници на балетните паралелки при НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ – Бургас

https://www.facebook.com/OperaBurgas

Сподели:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Какво търсиш днес?