Заедно в кризата

4 – 10 май

ПОНЕДЕЛНИК, 4 МАЙ

17 ч. Държавн музиален и балетен център – Балет Арабеск
Представяне на участниците в Х Конкурс за съвременна хореография върху българска музика за наградата на името на Маргарита Арнаудова
КОСТА КАРАКАШИЯН

https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18:15 ч. Държавна опера – Плодив
Изкуство в тишина: „Всички пътища водят към Пловдив“ – чуждестранните балетисти в трупата на Опера – Пловдив

 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

ВТОРНИК, 5 МАЙ

15 ч.  Музикално-драматичен театър “ К. Кисимов“ – Велико Търново
Травиата“ опера от Дж. Верди

диригент Ат. Варадинов
режисьор П. Бонев

https://www.facebook.com/teatarvtarnovo

17 ч.  Софийска филхармония

Без маски
онлайн разговор с пианиста Людмил Ангелов
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

18 ч. Симфоничен оркестър – Пазарджик

Концерт-откриване на 45-ия фестивал „Зимни музикални вечери“
Л. ван Бетовен – Симфония № 9

диригент: Григор Паликаров

солисти: Габриела Георгиева, Гергана Русекова, Михаил Михайлов и Ивайло Джуров, Смесен хор на БНР с диригент Любомира Александрова

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014658996933

18:15 Държавна опера – Плодив
 „OPERA OPEN 2016“ – филм на БНТ2
 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

СРЯДА, 6 МАЙ

14:30 Държавна опера – Стара Загора

Фантастичното дюкянче – балет по музика на Джоакино Росини/ Оторино
Респиги
хореография Алба Буонанди /Италия/
https://www.facebook.com/StateOperaStaraZagora/
http://operasz.bg/
https://www.facebook.com/TVZagora/

17 ч. Държавн музиален и балетен център – Балет Арабеск
ПАНДОРА“
музика – Пол ван Брюхе, Петър Дундаков
хореография – Боряна Сечанова
Камерен оркестър „СОФИЙСКИ СОЛИСТИ“ и БАЛЕТ „АРАБЕСК“
Солисти: Теодора Стефанова, Марина Попова,  Валери Миленков, Васил Дипчиков и Стефан Вучов, Асен Наков
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18:15 Държавна опера – Плодив
Изкуство в тишина: „ШУМ: Шумни, Умни, Музикални“ – весело знание с оркестранти от Опера Пловдив
 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

19 ч. Софийска опера и балет
Празничен Гала концерт
www.operasofia.bg
www.youtube.com/user/operasofia/.

19:30 ч. Кантус Фирмус

Музика за всички

„Моцарт х 3“ – II част

Оркестър на Класик ФМ радио с диригент: Григор Паликаров

В. А. МОЦАРТ:  „Музикална шега“ K. 522

В. А. МОЦАРТ:  Концерт за три пиана и оркестър, К. 242

Солисти: Георги Черкин, Виктория Василенко и Григор Паликаров

https://www.facebook.com/Cantusfirmus.Bulgaria/

19:30 ч. Симфоничен оркестър на БНР
Л. ван Бетовен – „Победата на Уелингтън“ 

Боян Икономов – Героична увертюра „Дравски дни 1945“ 

Пьотр Илич Чайковски – Тържествена увертюра „1812“ 

Диригент Марк Кадин
https://www.facebook.com/SymphonyOchestraBNR/

ЧЕТВЪРТЪК, 7 МАЙ

11 ч. Държавна опера – Плодив

Приказките на Госпожа Опера: „Пепеляшка“ по балета на Сергей Прокофиев
 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

14 ч. Държавна опера – Русе
Фалстаф – опера от  Верди
www.ruseopera.com
facebook.com/stateoperarousse/

16:15 ч. Симфониета Видин
Моцарт – Увертюра от операта „Сватбата на Фигаро“
Шопен  – Концерт за пиано № 2
Диригент: Петър Димитров
Солист: Рада Чомакова

www.vidinvest.com

20:30 ч. Държавна опера – Бургас
„Аида“ – опера от Верди 

https://www.facebook.com/OperaBurgas

19 ч. Софийска  филхармония
Л. ван Бетовен – Симфония  № 9
диригент: Саша Гьотцел
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

19. Държавна опера – Варна
“Бохеми” – oпера от Пучини
диригент- Деян Савич, режисьор- Жан Франсоа Донт; солисти: Таня Иванова, Ивайло Михайлов,Свилен Николов, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Деян Вачков
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

ПЕТЪК, 8 МАЙ

18:15 Държавна опера – Плодив
Девета симфония от Бетовен
„Оцелелият от Варшава“ от Шьонберг, диригент: Диан Чобанов – филм на БНТ2

 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

СЪБОТА, 9 МАЙ

11 ч.  Държавен музикален и балетен център
65 години Христо Сарафов
https://www.facebook.com/national.music.theatre/
https://musictheatre.bg/

13 ч. Държавна опера – Пловдив
 „Фалстаф“- Верди
диригент – Павел Балев,
гост-солисти: Кирил Манолов и Марияна Пенчева

 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/  
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA     

14 ч. Биг бенд на Българското национално радио 

Balkanella 

Солист Николас Симион

Диригент Антони Дончев

https://www.facebook.com/BIgBandBNR/

18 ч. Симфониета Враца

Моцарт – Концерт за цигулка и оркестър № 4

Солист: Анне Нагл (цигулка)  Диригент: Малкълм Юен

Ботезини – Гран дуо концертанте

Солисти: Маргарита Калчева (контрабас) и Йован Богосавлевич (цигулка)       

Диригент: Марк Кадин
https://www.facebook.com/VratsaSymphony/

НЕДЕЛЯ, 10 МАЙ

11 ч. Софийска филхармония
Фортисимо  – “ Петя и Вълкът“
с участието на Мая Бежанска и Иван Юруков
диригент: Славил Димитров
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

 11 ч. Държавна опера – Бургас
„Четиримата близнаци“ – музикална комедия за деца от Г. Костов
https://www.facebook.com/OperaBurgas

11:30 ч. Оркестър за народна музика на БНР
 Музика в портрети  с участието на Ева квартет, Христина Белева/Петър Миланов дуо, китарно трио 3G: Ангел Димитров, Николай Антов, Атешхан Юсеинов

диригент Димитър Христов
https://www.facebook.com/BNR.FolkOrchestra/

16 ч. Държавна опера – Варна

„Бурята“ по Шекспир
постановка: Стоян Радев
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

Сподели:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Какво търсиш днес?