27 АПРИЛ, ПОНЕДЕЛНИК

11:00 ч Държавен музикален и балетен център – Балет Арабеск

Touches – идея и обработка – Филип Миланов
Участват: Ангелина Гаврилова, Елизабет Якимова, Мария Касабова, Петя Колева, Валери Миленков, Стефан Вучов и Филип Миланов
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

14 ч. Държавна опера – Русе

Музика от Америка
facebook.com/stateoperarousse
ruseopera.com

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

Изкуство в тишина: „Шумни, Умни, Музикални“ – весело знание с тенорите на Опера – Пловдив https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA


28 АПРИЛ, ВТОРНИК

17 ч. Софийска филхармония

„Без маски“ – онлайн среща с директора на Филхармонията Найден Тодоров

https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

17 ч. МДТ „Константин Кисимов“ – Велико Търново
„Коледни искри“ – коледен гала концерт 2018

Диригент: Игор Богданов   

https://www.facebook.com/teatarvtarnovo

18 ч. Симфоничен оркестър – Пазарджик
Концерт-откриване на 43-ия фестивал „Зимни музикални вечери“

Диригент: Григор Паликаров

Солист: Веско Пантелеев – Ешкенази – цигулка

В програмата: Ф. Менделсон, Дж. Верди и Р. Шуман

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014658996933

19 ч. Софийска филхармония

Камерен концерт на София Квартет

https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

29 АПРИЛ, СРЯДА

11 ч. Държавна опера – Пловдив

Приказките на Госпожа Опера: „Лешникотрошачката“ от Чайковски
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

14:30 Държавна опера – Стара Загора
„Лебедово езеро“ – балет от П. И. Чайковски. С участието на Денис Черевичко– премиер солист на Виенския Щатсбалет и Анелия Димитрова
https://www.facebook.com/StateOperaStaraZagora/
http://operasz.bg/
https://www.facebook.com/TVZagora/

17 ч. Държавен музикален и балетен център – Балет Арабеск

Ромео и Жулиета – фрагменти.
музика Сергей Прокофиев
хореография Боряна Сечанова

https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

„Жизел“ – балет от Адам, избрани сцени от Opera Open 2018 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

19:30 ч. Симфоничен оркестър на Българското национално радио

Лудвиг ван Бетовен – Концерт №4 за пиано и оркестър

Бела Барток – Концерт за оркестър

Солист Симеон Гошев

Диригент Станислав Ушев
https://www.facebook.com/SymphonyOchestraBNR/

19:30 ч. Кантус ФирмусОркестър на Класик ФМ радио

„Моцарт х 3“ – I част

Й. С. БАХ: Концерт за две пиана и оркестър в до минор, BWV 1060

Солисти: Георги Черкин и Виктория Василенко

Й. ХАЙДН: Концерт за пиано и оркестър в ре мажор

Солист: Емануил Иванов

Диригент: Григор Паликаров

https://www.facebook.com/Cantusfirmus.Bulgaria/

30 АПРИЛ, ЧЕТВЪРТЪК

14 ч. Държавна опера – Русе

Любовен еликсир – опера от Доницети
facebook.com/stateoperarousse
ruseopera.com

 16.15 ч. Симфониета Видин

Произведения от Сен-Санс, Рахманинов и Чайковски

Диригент: Петър Димитров

Солисти: Светлана Иванова (сопран) и Мартина Табакова (пиано)

19 ч. Софийска филхармония

В.А. Моцарт

Концерт за флейта и арфа – солисти: Кремена Ачева (флейта) и Весела Тричкова (арфа)

Коронационна меса – солисти; Елена Механджийска (сопран), Росица Инджева (мецосопран), Михаил Михайлов (тенор), Пламен Бейков (бас)

диригент: Мартин Пантелеев

https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

19 ч. Държавна опера – Варна

Моцарт Симфония Концертанте – солисти: Минчо Минчев (цигулка) и Николай Минчев (виола)

Дворжак- Симфония N 8

диригент: Емил Табаков

https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

 20.30ч  Държавна опера-Бургас
„Спящата красавица“- балет
https://www.facebook.com/OperaBurgas

1 МАЙ, ПЕТЪК

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

Изкуство в тишина: Лия Петрова -цигулка, Дора Делийска – пиано и Боян Иванов- кларинет

 https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

20 ч. Плевенска филхармония

Юбилеен концерт – 25 г. перкусионен ансамбъл „Акцент“
Солисти : Василена Серафимова, Симеон Серафимов, Владислав Върбанов, Чарли Милов, Велиан Димитров, Владимир Петров, Димо Димов, Евелин Генова, Момчил Иванов и Цветослав Цветанов.
Диригент Славил ДИМИТРОВ

https://www.facebook.com/PlevenPhil

2 МАЙ, СЪБОТА

11 ч. Държавен музикален и балетен център – Музикален театър

Ех, майко, майчице, щастлив/а съм… и по време на карантина!“
Среща със солистката Калина Ангелова
https://www.facebook.com/national.music.theatre/
https://musictheatre.bg/


13 ч. Държавна опера – Пловдив

„Отело“- Верди. Диригент – Диан Чобанов, солисти: Кристиан Бенедикт, Алберто Газале, Таня Иванова; запис от Opera Open 201

8, https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

14 ч. Биг бенд на Българското национално радио 

Биг бенд джаз академия с Биг Бенда към катедра „Поп и джаз изкуство” на НМА „Проф. Панчо Владигеров” 
Диригент Михаил Йосифов

https://www.facebook.com/BIgBandBNR/

18 ч. Симфониета-Враца 

„Гeргьовден“ – концерт с музика на Георги Андреев (диригент и солист)

участват Солисти от ансамбъл „Ф. Кутев“

https://www.facebook.com/VratsaSymphony/

3 МАЙ, НЕДЕЛЯ

11 ч. Държавна опера-Бургас
„Пинокио“ – опера да деца от Ал.Йосифов 
https://www.facebook.com/OperaBurgas

11:30 ч. Оркестър за народна музика на Българското национално радио

Изкуството на концертмайсторите

Диригент Димитър Христов
https://www.facebook.com/BNR.FolkOrchestra/

16 ч. Държавна опера – Варна

“Зле опазеното момиче” , балет от Хертел

С участието на Елена Свинко, Марчело Пелицони, Павел Кирчев

https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

19 ч. Софийска филхармония

Румен Бояджиев – концерт за цигулка
солист Калина Христова
Гершуин – Порги и Бес
диригент Найден Тодоров  

https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

Сподели:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Какво търсиш днес?