Програма на Музикалните културни институти от 20 до 26 април 2020

20 АПРИЛ, ПОНЕДЕЛНИК

11 ч. Държавна опера – Пловдив

Великденски хоров концерт

https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

17 ч. Софийска опера и балет

Дамата с камелиите – балет от Дж.Верди – С. Онсоф

https://www.facebook.com/SofiaNationalOpera/

www.operasofia.bg
www.youtube.com/operasofia

17 ч. Държавен музикален и балетен център – Балет Арабеск

Половин чаша сусамени семена – музика: Георги Арнаудов, хореография: Идан Коен (Израел)
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18 ч. Плевенска филхармония


А. Брукнер – Голяма меса
Диригент: Йордан Камджалов
https://www.facebook.com/PlevenPhil

21 АПРИЛ, ВТОРНИК

14 ч. Държавна опера – Русе

Кармен – избрани моменти
facebook.com/stateoperarousse
ruseopera.com

17  ч,  МДТ „Константин Кисимов“ – Велико Търново

Страната на усмивките – оперета от Ф. Лехар
https://www.facebook.com/teatarvtarnovo

18 ч. Симфоничен оркестър – Пазарджик
Концерт-откриване на 40-тия фестивал „Зимни музикални вечери“
Диригент: Григор Паликаров
Солист: Елин Колев – цигулка
https://www.facebook.com/profile.php?id=100014658996933

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

 Изкуство в тишина: „Шумни, Умни, Музикални“, весело знание
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/

https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

22 АПРИЛ, СРЯДА

11 ч. Държавна опера – Пловдив

 Приказките на Госпожа Опера: „Годишните времена от Вивалди“
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

14:30 ч. Държавна опера – Стара Загора

ДОН КИХОТ балет от Л. Минкус
Със звездите на Щатсбалет-Берлин Яна Саленко и Мариан Валтер
https://www.facebook.com/StateOperaStaraZagora/
http://operasz.bg/

17 ч. Държавен музикален и балетен център – Балет Арабеск

Герман – музика: музикален етноколаж,  хореография – Антония Докева
https://www.facebook.com/balletarabesque.bg/

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

 Изкуство в тишина:  „Всички пътища водят към Пловдив“
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

19:30 ч.  Симфоничен оркестър на Българското национално радио

Пьотр Илич Чайковски – Концерт №1 за пиано и оркестър

Сергей Прокофиев – Симфония №5

Солист Константин Емелянов

Диригент Марк Кадин
https://www.facebook.com/SymphonyOchestraBNR/

23 АПРИЛ, ЧЕТВЪРТЪК

14 ч. Държавна опера – Русе

Кармен – избрани моменти
facebook.com/stateoperarousse
ruseopera.com

 16.15 ч. Симфониета Видин

 Брамс – Симфония №1.

Диригент: Петър Димитров

www.vidinvest.com

19 ч. Софийска филхармония

Д. Шостакович – Симфония №10
диригент: Найден Тодоров

https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

19 ч. Държавна опера – Варна

Симоне Боканегра – опера от  Дж. Верди с Кирил Манолов
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

24 АПРИЛ, ПЕТЪК

18:15 ч. Държавна опера – Пловдив

 Изкуство в тишина: „Професия сопран“
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

20:30 ч. Държавна опера-Бургас

Мадам Бътерфлай- опера от Дж. Пучини
https://www.facebook.com/OperaBurgas

25 АПРИЛ, СЪБОТА

11 ч. Държавен музикален и балетен център Музикален театър

Среща с една от младите звезди на театъра – Денко Проданов
https://www.facebook.com/national.music.theatre/

13 ч. Държавна опера – Пловдив

 „Mоя прекрасна лейди“ – избрани сцени
https://www.facebook.com/stateoperaplovdiv/
https://www.youtube.com/channel/UC-92chggRWqO9cixP1YmStA

18 ч. Симфониета Враца

А.Вивалди – „Годишните времена“, Концерт в Ре мажор (RV 212) Св.

Антоний от Падуа
Солист: Елин Колев – цигулка, диригент и чембало: Константин Илиевски

https://www.facebook.com/VratsaSymphony/

14:00 ч.  Биг бенд на Българското национално радио 

Концерт с Влатко Стефановски​
Диригент Антони Дончев

https://www.facebook.com/BIgBandBNR/

26 АПРИЛ, НЕДЕЛЯ

11 ч. Държавна опера-Бургас

Патиланци-мюзикъл за деца от Ал.Йосифов
https://www.facebook.com/OperaBurgas

11:30 ч. Оркестър за народна музика на БНР и Хор на НФА „Филип Кутев“ с диригент Георги Генов 

Вокално-инструментални картини

Диригент Димитър Христов
https://www.facebook.com/BNR.FolkOrchestra/

19 ч. Държавна опера – Варна

“Сън” детски спектакъл на ТМПЦ- ДТ “ Стоян Бъчваров”
https://www.facebook.com/OperaVarna/
https://www.youtube.com/channel/UC-kTX4mGfyVE6F9Eul6d0HQ

19 ч. Софийска филхармония

Трибют към българската музика
С  творби от В. Стоянов, Г. Златев-Черкин, П. Владигеров, А. Текелиев, Ст. Драгостинов
https://www.facebook.com/sofiaphilharmonic

Сподели:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Какво търсиш днес?